רוצה להיות עצמאית, אבל…

מאת: רנה רז-גילו. 

דפיקה רפה בדלת. השעה 08:55 – חמש דקות לפני הזמן שקבענו.
"או", אני חושבת לעצמי, "הנה מישהי שמאד מדייקת", ופותחת את הדלת.רוצה להיות עצמאית, אבל... - מאת רננה רז-גילו, נטוורקינג קישורי אימהות
"שלום", אני מברכת אותה במלוא המרץ של הבוקר. שלום קטן חוזר אלי ממנה, חלש עם חיוך קטן, קטן. אנחנו נכנסות לקליניקה והיא מתיישבת בדחילו ורחימו. כל המהות שלה משדרת מבוכה ופחד.
לפני מונחת המפה הנומרולוגית שלה שהכנתי מראש, ואנחנו מתחילות את השיחה בינינו. בהתחלה ענייני דיומא "אוף, איזה חום.." ולאט לאט גולשות לעבר מטרת בואה.

 

היא מספרת שהיא עובדת בחברת היי –טק במשרה טובה, שכר מצוין אך שעות רבות. היא נמצאת שם כבר 10 שנים, אך כל הזמן הזה חולמת על משהו אחר לגמרי.
"זה חלום שהולך איתי שנים רבות, מאז ילדותי" היא מספרת. "מאז ומתמיד אהבתי את המטבח". פתאום אני רואה איך היא משתנה מולי – פניה מתחילות להאיר ועיניה ממש זורחות.
"הייתי עומדת שעות ליד אימי במטבח, מביטה במעשיה בזמן הבישול ועוזרת לה. אני זוכרת את כל ההערות והטיפים שלה. ככל שהתבגרתי התמכרתי לזה ובייחוד לאפייה, הריחות שיכרו אותי. התחלתי לפתח את החלום שלי – רציתי מקום משלי שבו אוכל לאפות עוגות וקינוחים. כשחשבתי רחוק יותר ראיתי שיש לי גם שירות קייטרינג".

 

אבל לחיים היו תכניות אחרות. היא היתה תלמידה מצטיינת ואחרי הצבא הלכה ללמוד ו"נחטפה" לעבודה בחברת היי-טק. היא לא עמדה בפיתויים שהוצעו לה, וככל שעברו השנים "טבעה" בתוך הדבש המתוק הזה. היתה לה כבר משפחה עם 3 ילדים ולכסף היה מקום מאד נכבד. מדי פעם היא נזכרה בחלום שלה אך הורידה את זה מהפרק. למרות אהדתו של בעלה לרעיון, תמיד עלו הפחדים והחששות של שניהם – האם זה יצליח, האם יוכלו להסתדר עם משכורת יציבה אחת.
בשלב הזה פניתי אל המפה שלה וראיתי כמה דברים: קודם כל, תחום הבישול והאפייה מאד מתאים לה, יש בה יצירתיות רבה ורצון חזק להצליח (בכל דבר!), והיא אמנם יכולה להצליח בזה בגדול. ראיתי גם שיש לה כושר ארגוני טוב, ושבעוד שנה זה זמן טוב להתחלה חדשה. לא סתם היא התעוררה עכשיו.
מה שיכול להפריע זה הצורך שלה לרצות אנשים ובעקבות כך לוותר על צרכיה, ויכולת השיווק שלה שהיא "לא משהו". כמובן שגם הצורך הגדול שלה ביציבות ובטחון עלול להיות בעוכריה.

 

סיפרתי לה על כל מה שראיתי במפה והתגובה הראשונה שלה היתה אנחת רווחה גדולה. היא שמחה לשמוע שזה מאד מתאים לה ושיש פוטנציאל טוב להצלחה.
כדי להתגבר על הפחדים ועל הצורך בבטחון הצעתי שתתחבר לשותפה שתעזור לה בענייני השיווק והניהול וכך לא תרגיש אבודה בדרכה העצמאית.
בתום הפגישה ראיתי לפני אשה שונה לגמרי.
"אני כנראה הולכת להיות עצמאית!"

רנה רז-גילו – קוראת במספרים ומחשבת באותיות, נומרולוגית

דף פייסבוק: https://www.facebook.com/rrgnom/