חופשייה לחיות

מאת: רנה רז גילו.
"ראובן, אני יוצאת, בסדר?"חופשייה לחיות, מאת: רנה רז גילו | בלוג - ארגון הנטוורקינג קישורי אימהות

אין תשובה.

"ראובן!!"

"מה, מה," ראובן נשלף לרגע ממעמקי משחק הכדורגל שהיה שקוע בו, "לאן את הולכת עכשיו בשמונה בערב?"

"אמרתי לך, דיברנו על זה אתמול, יש יום הולדת לאנה וכל החברות עושות לה הפתעה בבית קפה."

"שרית, כמה פעמים אמרתי לך שזה לא מתאים שתצאי לבד בערב?"

"אבל ראובן, אתמול הסכמת לי!"

"וואלה, יש לך מזל שתפסת אותי אתמול במצב רוח טוב, אבל זה פעם אחרונה! ואל תחזרי מאוחר!"

"אוף", רטנה מתחת לאף, "כאילו שאני ילדה קטנה, אין לי כבר כוח לזה!"

"אמרת משהו?" שאל כשהיתה כבר ליד הדלת.

"לא!" וטרקה את הדלת בכעס.

נמאס לי כבר, חשבה כשנכנסה למעלית, מה אני עושה איתו, לעזאזל?

שרית וראובן התחתנו כשהיא היתה בת 20 והוא בן 21. כל השנים ישבה בבית וטיפלה בילדים ובבית היפה שראובן בנה לה. הוא אהב שהאוכל מוכן על השולחן כשהוא חוזר מהעבודה ושהיא נמצאת כל הזמן בבית, איתו ועם הילדים.

ככל שהילדים גדלו כך הרגישה ריקנות וחוסר סיפוק בחייה כעקרת בית. כל החברות שלה יצאו לעבוד, אם מתוך הכרח ואם מתוך עניין והגשמה עצמית. ראובן לא הסכים בשום אופן שתלמד או תצא לעבוד:
"המקום של האישה בבית, אין לך מה לחפש בחוץ ואת גם לא צריכה, אני מביא מספיק כסף", כך פסק כל פעם שניסתה לשכנע אותו שיתיר לה ללמוד מקצוע ותתחיל לעבוד. את הפעמים הספורות שבילתה עם חברותיה מחוץ לבית אפשר היה לספור על כף יד אחת.

היא הרגישה איך לאט, לאט היא נחנקת בבית, משוועת לאויר. היו לה סיוטים בלילות, חלומות בהם ראתה את עצמה שקועה בחול טובעני כשרק ראשה נשאר עדיין חשוף, והיא מנסה לצעוק "הצילו", אך קולה אינו נשמע. כל פעם התעוררה מהחלום הזה שטופת זיעה ובבעתה נוראית.

כשהגיעה אלי בפעם הראשונה ראיתי לפני אישה יפה ומטופחת בשנות הארבעים, עם איפור מוקפד, נעלי עקב ולבוש אופנתי, כאילו יצאה מירחון אופנה. כשביקשתי ממנה לשבת, התיישבה על קצה הכיסא וכל גופה רועד. ככל שהתקדמה בסיפורה החלו לזלוג דמעות מעיניה והכאב ניכר בכל גופה.

שילבתי בייעוץ הנומרולוגי טיפול בתמציות פרחי באך שעושות עבודה נהדרת על הצד הרגשי והנפשי. היא השתמשה בהן במשך כמה חודשים, ובכל פעם כשהגיעה החלפתי את בקבוק התמציות בהתאם להתקדמותה. בכל פעם התמציות חיזקו פן אחר אצלה-
בהתחלה קיבלה תמציות לפחדים שלה – פחד מבעלה ומתגובתו, פחד מהחלומות והסיוטים, פחד משינוי ומפני העתיד. אחר כך קיבלה תמציות שנתנו לה כוח להתעמת עם בעלה, לעמוד על שלה ולבנות את הביטחון העצמי שלה. בהמשך קיבלה תמציות למיקוד, כדי להבהיר לעצמה מה היא בעצם רוצה לעשות בחופש שלה כשהוא יגיע, וזאת יחד עם המידע שראיתי במפה הנומרולוגית שלה – מה מתאים לה ללמוד ובמה לעסוק.

כך, לאט, לאט, נבנה עמוד השדרה שלה מחדש, והיא הצליחה לעמוד מול בעלה ולדרוש ממנו תמיכה בצאתה ללמוד ולאחר מכן החלה לעבוד ברבע משרה ובהמשך בחצי משרה. למרות שבעלה המשיך "לעקם את האף" כשהזכירה את עבודתה, היא למדה להתעלם ולא להתרגש ממנו יותר מדי.

מדי פעם היא מגיעה לחיזוק בפרחי באך, ותמיד, תמיד כשהיא יוצאת היא אומרת לי בעיניים נוצצות:

"אני חופשייה עכשיו, חופשייה לחיות!"

 

רנה רז גילו – יועצת ומטפלת בעזרת נומרולוגיה ופרחי באך

דף פייסבוק: https://www.facebook.com/rrgnom/

חברה במעגל הנטוורקינג גבעת שמואל