גם את יכולה להרוויח כסף ממה שאת אוהבת לעשות!

"אוף! אני לא יודעת במה לבחור, במה לעסוק עכשיו?"

גם את יכולה להרוויח כסף ממה שאת אוהבת לעשות!, חדוה ארד - קישורי אימהותלבחור בין מה שהלב אוהב ורוצה או במה שמכניס הרבה יותר כסף? זהו הקול הפנימי שהציף אותי בתחילת דרכי העצמאית. שנים הסתובבתי עם התחושה שבתחום הטיפול והאימון לא ניתן להוויח כסף.

מאבקי כוחות בקולותיי הפנימיים שאמרו לי מצד אחד, "לכי לעשות כסף, את יכולה, חזרי לשוק ההון,
או גם לכי לעסוק בנדל"ן, חזרי לנהל, חזרי לעבוד מבוקר עד ערב, לכי לארגון גדול שידאג לתנאים שלך, תהיי עובדת מבוקשת, תרוויחי הרבה".
הקול השני אמר לי "עזבי אותך, לא באמת, את הרי אחרי תקופה קצרה תשתגעי, ליבך לא שם יותר והוויה שלך כבר במקום אחר".

עם התחושה הזו הסתובבתי הרבה מאוד זמן של מלחמה פנימית אינסופית.
התומכים סביבי אמרו לי את הרי אישה מוכשרת, מלאת ידע, נראית מעולה, את תצליחי.

אבל אני לא האמנתי ונפלתי שבי אחר הקשיים של עסק עצמאי:

1. "יש מלא תחרות, ויש טובים ומיומנים ממני, למה שיבואו אלי?"
אני עומדת בסופר ומתבוננת על מדפים מלאים בסוגים שונים של דאודורנטים. הנה אני אומרת לעצמי, יש ככ הרבה סוגים ואפשרויות, כולם מייצרים, כל החברות עובדות ומוכרות ואני הלקוחה הרי יודעת בדיוק במה לבחור. אני בוחרת את זה שמתאים בדיוק עבורי!
כך גם הלקוחות שלנו בוחרים אותנו באופן מדוייק, ומה שחשוב הוא שאנחנו נפעל ונהיה שם על המדף. כל דרך שנבחר לפעול בה היא לגיטימית וטובה אם היא לגיטימית וטובה עבורנו.

2. "איך אוכל לעזור לאחרים אם אני בעצמי מתקשה במקום הזה?" 
כמה זה מפחיד להיות הסנדלרית שהולכת יחפה?! לדבר על ספורט ודיאטה ולהיות שמנה, לדבר על מערכות זוגיות ולחיות לבד, לדבר על לקיחת סיכונים ולהישאר בעצמי במקום הבטוח, לדבר על הובלה ולהיות פאסיבית, לדבר על סדר ולחיות בבלאגן…
"קודם אעשה בעצמי ורק אח"כ אוכל ללוות אחרים… "
זהו עוד מעצור בדרך, ואז הבנתי שעלי לקחת את הלימון ולהפוך אותו ללימונדה. לעבוד מתוך הקושי האישי שלי ולא לפחד ממנו. משם למצוא את הפתרון והיצירתיות שתוכל לעזור גם לאחרים.
מהמקום המתקשה ובכאב שלך את יודעת הכי טוב מה כואב ללקוחותייך, במקום הזה יש לך יכולת לעזור הכי טוב.

3. ההסכמה ללכת בדרך 
נכון, לא התחלתי להרוויח כסף מהיום הראשון, אבל היה עלי ללכת בדרך כדי לגלות מה מדוייק עבורי, מה עובד לי ומה לא, מי הלקוחות שטובים עבורי ומהם התחומים שנעים לי להוביל בהם. איך לעבוד יעיל ומה המחיר שאני באמת מרגישה שמגיע לי עבור העבודה שלי. אבל הענין הוא להסכים ללכת בדרך בתוך חוסר הידיעה, להסכים ללמוד גם מההצלחות וגם מחוסר ההצלחות.

4. על איזה צורך העסק שלך עונה ומי צריך אותו 
כל מה שאת אוהבת לעשות זה בסדר גמור! השאלה רק על איזה צורך או כאב את עונה ומי הם האנשים שיקנו ממך. זו השאלה הראשונה שתשאלי את עצמך.
בשאלה זו גם חפרתי לא מעט, ועשיתי דרך ארוכה עד שהגעת לתשובה, ידעתי שיש לי איכויות וכשרונות רבים ושאני יכולה לעזור לרבים. אך גם ידעתי שעלי להתמקד, וזה היה מאתגר! להסכים לשלם את מחיר הבחירה, את מחיר המיקוד העסקי.
הייתי צריכה להיות כנה עם עצמי, להתחבר לעצמי עד הסוף, להסכים להיות אני ולא מה שנראה מבחוץ טוב יותר או שווה יותר או שכביכול ניתן להרוויח ממנו יותר כסף..
ובמי בחרתי להתמקד? בטח כבר הבנתם בסעיף ה 2 פה למעלה (-:

5. לפעול מתוך השליחות שלי 
שאלתי ואני עדיין שואלת את עצמי היום בכל בוקר מחדש, אם אלוהים היה שולח אותך לעשות משהו מה זה היה? התשובה לשאלה הזו עבורי היא חד משמעית !
התשובה שלי היא לגמרי לעזור לאנשים בכל הנוגע לעיסוק שלהם ובדרך שלהם להתפרנס. להתנהל נכון עסקית ונכון עבורם במקום הזה שנקרא עסק עצמאי, לעשות מה שהם אוהבים ולהתפרנס מכך בכבוד.
בכל בוקר אני שואלת את השאלה הזו מחדש ובכל בוקר אני עונה וככה פותחת את יום העבודה שלי

6. מהם הגבולות שלי? עד כמה אני מוכנה להתאמץ כדי להצליח ולהרוויח הרבה כסף, עד כמה אני מוכנה לעשות צעדים גדולים, עד כמה אני מוכנה להרגיש את דפיקות הלב, את הסיכון שאולי אבייש את עצמי כשפעל בשיווק ? גם את השאלה הזו אני מרבה לשאול את עצמי שוב ושוב.
גם איש מכירות מצליח בחברת הייטק וגם מאמן עסקי יכולים להרוויח שכר שווה, כל השאלה מה אנו מוכנים לעשות בשביל זה, עד כמה אנו מוכנים להתאמץ ולקחת סיכונים ולהרגיש "מתאבדים".

7. הססנות מול אמונה 
הנה חבר קרוב, הססנות ,ספקנות, מכירה אותו היטב, כמה פעמים הוא בא אלי ואמר לי
אולי את בכלל צריכה לעשות משהו אחר? אולי את לא מספיק טובה במה שאת עושה?
הוא עדיין מגיע מידי פעם… המזל שלי הוא שאני יודעת שכמו שהוא בא ככה הוא הולך. בהתלחה לא ידעתי…

8. עבודה אישית – ביטחון, הערכה עצמית, אומץ וגבורה.
במקום בו את מרגישה את תקרת הזכוכית, זה הזמן לעשות עבודה אישית. כי בד"כ מדובר בביטחון ובהערכה עצמית, ביכולת לקחת סיכונים, בהתנהלות מול הפחד שעוצר. כי אני מאמינה שהשמיים הם הגבול! זה עניין של אומץ וגבורה.

9. כמה כסף את צריכה ורוצה? אבל באמת!
פגשתי בהרבה אנשים וגם בעצמי. מה שמאפיין את רובנו הוא שאף פעם לא מספיק לנו, אנו תמיד רוצים ושואפים ליותר, תמיד מרגישים שאם הגענו עד כה אפשר להגיע רחוק יותר.
השאלה היא כמה באמת אנחנו צריכים בשביל לספק את החים שהיינו רוצים. לא לשכוח להנות ממה שיש. מהילדים, מהזוגיות, מהחופשות, מהמשפחה ומהדברים הקטנים.
שאלי את עצמך, האם אני רוצה לעבוד כדי להרוויח 10 או 20 אלף ש"ח בחודש, או 2 מליון ש"ח בשנה. למה אני באמת זקוקה?
לכל בחירה יש מחיר. ואת המחיר צריך להסכים לשלם!

 

חדוה ארד – יועצת עסקית רוחנית בליווי קלפי טארוט

דף פייסבוק: https://www.facebook.com/hedvaaradtarot